[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
BREN forums • View topic - Новини по пускането в експлоатация на новата инфраструктура

Новини по пускането в експлоатация на новата инфраструктура

Новости, събития, срещи, инициативи

Moderators: tour, spasov

Forum rules
Публикуването на нови теми е разрешено само за модератори. КОМЕНТИРАНЕТО във вече отворени теми е РАЗРЕШЕНО ЗА ВСИЧКИ регистрирани потребители.

Re: Новини по пускането в експлоатация на новата инфраструктура

Postby atanas » 28 Sep 2009, 20:27

Аз си спомням по време на моите немски години, че също се оплаквах или поне мрънках от разни дребни неуредици, то там други няма или не се забелязват... като се прибрах в БГ бързичко започнах да се приземявам. Въпреки всичко не съжалявам от избора си!
AE51 2A62 FCBE 5E15 C19F 56CD ECC5 2186 0455 9912
atanas
Global Moderator

Postby hope » 29 Sep 2009, 12:46

Мълчанието днес ми прилича на затишие пред буря, дано не съм права.
Надежда Иринкова
Шуменски университет
hope

Postby iliev » 29 Sep 2009, 13:17

hope wrote:Мълчанието днес ми прилича на затишие пред буря, дано не съм права.

Хахаха, не, надявам се, че не... По-скоро на затишие в окото на урагана. :D

По-сериозно: хората от ДАИТС настояха за среща, на която да обсъдим аднинистративните и технически детайли по новопредложената схема на свързване. Тая среща най-вероятно ще се проведе утре сутрин, за да присъства и Станислав (живот и здраве, той днес се връща от срещата по SEELight). Истината е, че ще трябва да получим EoMPLS, но поне по телефона не можах да разбера доколко това е възможно. Имам в тоя смисъл леки притеснения, но най-сетне, с помощта на Лирекс, ако не друго, се надявам, че ще се получи. Така, както виждам обаче нещата, подобно нещо едва ли ще се осъществи по-рано от идната седмица. Така че остава да се надяваме на добрата воля на досегашните ни доставчици.
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby iliev » 29 Sep 2009, 13:18

atanas wrote:Аз си спомням по време на моите немски години, че също се оплаквах или поне мрънках от разни дребни неуредици, то там други няма или не се забелязват... като се прибрах в БГ бързичко започнах да се приземявам. Въпреки всичко не съжалявам от избора си!

Абе виждам аз как малко по-малко ти се променя отношението... И ми е тъжно, но това е -- ще си говорим след още време пак. :(
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby iliev » 29 Sep 2009, 15:38

hope wrote:Мълчанието днес ми прилича на затишие пред буря, дано не съм права.

Впрочем има още нещо, за което не се бях замислил, а и не го планирахме така... Не е редно да споделям подробности, но има причини, поради които смятам, че можем да разчитаме БТК да поддържа линиите още месец и половина дори, ако се наложи. Пловдив и Варна са друг случай, но и там, вярвам, може да се намери подходящо разрешение, ако нещата със 100-те мегабита през MPLS се окажат сложни (както аз имам съмнения).
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby atanas » 29 Sep 2009, 17:55

Специално за Пловдив, освен с БТК трябва да се изясни и въпроса с Булгартел и Евроком.
AE51 2A62 FCBE 5E15 C19F 56CD ECC5 2186 0455 9912
atanas
Global Moderator

Postby iliev » 29 Sep 2009, 17:57

atanas wrote:Специално за Пловдив, освен с БТК трябва да се изясни и въпроса с Булгартел и Евроком.

Да, но на Евроком плаща Булгартел (ако правилно знам), така че приказката си е с тях, което пък си го знаем.
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby iliev » 30 Sep 2009, 10:39

След малко ще ходим със Станислав да се виждаме с хората на ДАИТС...

Междувременно, понеже ще обсъждаме пускането на суперсвръхскоростната 100 Mb/s опорна инфраструктура, нека просто за сравнение видим какво става в други страни, излизащи от преход, а някои, всъщност, дори от война!... Дали наистина от Искъро по-длибоко нема?

Image
Чехия

Image
Унгария

Image
Румъния (картата е от 2006-та)

Image
Сърбия

Не знам дали въобще има нужда да се коментира. Впрочем, има! Защото всички тези връзки, които виждате по картите, са СОБСТВЕНИ или дългосрочно наети ОПТИКИ от съответната академична мрежа. А ние тук трябва да целуваме ръка за едни мизерни, нещастни 100 мегабита! :bad:

П.С. Трябва да намеря емотиконка за гръм и мълнии, а също огън и жупел!... =@

Edit: Уточних, че става въпрос за наети ОПТИКИ, което бях пропуснал, а не просто на свързаност, както тук сме свикнали...
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby hope » 30 Sep 2009, 11:14

ImageImage Image

Дано помогнат Image
Надежда Иринкова
Шуменски университет
hope

Postby iliev » 30 Sep 2009, 16:13

hope wrote:ImageImage Image

Дано помогнат Image

Хаха, супер, благодаря! MG-42 наистина решава всякакви проблеми бързо и лесно, макар и малко шумно. :lol:
Luchesar V. ILIEV
iliev

PreviousNext

Return to Съобщения