[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
BREN forums • View topic - Среща на ръководството на БИОМ

Среща на ръководството на БИОМ

Свързване, плащане, организация

Moderators: tour, spasov, boyanov

Среща на ръководството на БИОМ

Postby ntk » 24 Feb 2009, 10:14

Колеги, разбрах че миналата седмица е имало среща на ръководството на БИОМ.
Има ли някакви новини - какво се е обсъждало и накъде отиват нещатата....?
Поздрави
Николай Кабаиванов
ntk

Re: Среща на ръководството на БИОМ

Postby iliev » 24 Feb 2009, 12:52

Привет Ники,

Основният резултат, доколкото имам информация, е смяната на ръководството, и БИОМ вече има нов Председател и управителни органи. Аз лично бях приятно изненадан, но ще се въздържа да коментирам, преди да науча повече детайли, пък и да добия цялостна картина. Засега знам само името на новия Председател, но като цяло съм по-скоро обнадежден.

Сърдечни,
Лъчезар
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby vesso » 24 Feb 2009, 15:25

Добре де, дотук разбрахме, че има нов председател. Кой е той? Как протичат тези избори? БИОМ публична или затворена организация е? Ако е публична (обратното би било скандално), къде можем да видим в публичното пространство какви решения се вземат, протоколи на заседанията, оформление на крайните решения. Иначе става някаква много комична ситуация, в която никой нищо не знае, а просто казваме, че има нов председател :P
vesso

Postby iliev » 24 Feb 2009, 16:51

Ами, Весо, това е въпрос, който може да отправиш към своя ректор, който участва в тая организация, не към мен. ;)
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby iliev » 24 Feb 2009, 18:01

За да поясня защо ти отговарям така: аз самият нито работя в БИОМ, нито заемам длъжност там. Информацията, която имам е съвсем неофициална, и именно по тази причина не смятам за редно да я споделям.

Целта на bg.acad обаче е точно да създаде тази явно липсваща връзка между БИОМ, ФТИО, НИМ, ДАИТС и т.н, и нас -- хората, които зависим от дейността на тези организации. Това обаче е роля на медиатор, а не на подразделение на която и да е от тях.

Когато имам точна и ясна информация самият аз, естествено ще я споделя. Но не бих искал форумите ни да се превръщат в клюкарник, а и не вярвам който и да е друг тук да иска. ;)
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby iliev » 24 Feb 2009, 18:07

И за да поясня съвсем точно, препратих те към твоя ректор съвсем не за да се заяждам, а защото...

vesso wrote:Добре де, дотук разбрахме, че има нов председател. Кой е той? Как протичат тези избори? БИОМ публична или затворена организация е? Ако е публична (обратното би било скандално), къде можем да видим в публичното пространство какви решения се вземат, протоколи на заседанията, оформление на крайните решения. Иначе става някаква много комична ситуация, в която никой нищо не знае, а просто казваме, че има нов председател :P

...ако твоят (или който и да е друг) университет не знае отговорите, тогава защо членува (пряко или косвено) в нея на първо място?

Мисля, че това е един фундаментален проблем, който само ние "отдолу" не можем да решим. Пак ще кажа, че bg.acad може да играе роля на медиатор, но ако са прекъснати връзките "горе", успехите ни ще бъдат най-много символични.

Надявам се наистина, че ще разбереш добре смисъла на думите ми. Имаме един общ проблем (защото липсата на информация е проблем и за мен, и бих искал това много ясно да бъде разбрано), и мисля, че само заедно можем да го решим. ;)
Luchesar V. ILIEV
iliev

Return to Административни и финансови въпроси