[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
BREN forums • View topic - Потребителска ориентация.

Потребителска ориентация.

Всичко, което не се вписва в съществуващите форуми

Moderators: tour, spasov

Потребителска ориентация.

Postby aap » 04 Mar 2009, 23:59

Привет колеги. В малко късен час се сещам за това, но за такива неща никога не е късно. Виждам, че има отзив от много колеги с различни идеи, много от тях са доста добри и ще се радвам да се реализират в даден момент. Забелязвам нещо друго, което не е толкова притеснително, но според мен малко отклонява идеята от научно-потребителска мрежа. Идеите, които се завихрят на хоризонта според мен са насочени повечко към улесняване на администрацията, но с това не вдигаме "цената" на мрежата. Приповдигат се други неща, като самочувствие от постигнати резултати и т.н. Истината е, че според мен трябва да се насочим към неща полезни за истинските потребители на тази мрежа.

Не искам да бъда разбиран погрешно. Не изключвам реализацията на споменатите до момента неща, те трябва да се случат час по-скоро. Обаче се усеща една липса на идеи за увеличаване на инструментариума ( и всички глупости от този род), който потребителя реално да ползва и да има достъп до него(инструментариума).

Eduroam е едно хубаво нещо, което получи тласък именно заради Лъчо, с голямо закъснение след стартирането му в БАН. По-добре късно, отколкото никога. За съжаление дори този проект бавно се интегрира на места, поради различни причини. Обаче с eduroam ли трябва да приключат нещата?
Има още доста интересни неща, които може да намерят добра почва в мрежата, но ще е нужно от личното време на всички ни. Малко или много е редно да се посочат идеи от всеки. Сигурен съм, че всеки от нас си мисли за нещо, което би било от полза за хората от неговия Университет, както и за самия него. Всеки е добре дошъл да сподели! Наистина! Много от нещата, които отделния човек си мисли, че са полезни само за него, се оказват полезни за мнозинството.

Не съм сигурен дали мястото на тази тема е точно тук. :pardon:
Но съм сигурен, че ще има отзиви и даже силно приканвам всеки да даде свое мнение... било то негативно или положително :Bravo:

П.С. Ъъъ за стимул по бира за всеки отговор :beer: Вие си избирате куриерската служба 8)
Alexandar Petkov
Medical University
Pleven
aap

Re: Потребителска ориентация.

Postby iliev » 20 May 2009, 02:12

aap wrote:П.С. Ъъъ за стимул по бира за всеки отговор :beer: Вие си избирате куриерската служба 8)

Да не са пуснали безплатна бира на всеки ъгъл, та няма заинтересувани от такова щедро предложение?! :shock:

П.С. Аз всъщност спечелих ли с този отговор? :D :beer:
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby aap » 21 May 2009, 08:59

Печелиш разбира се! Даже си стъпил на голямата примоция, като първия пристигнал на опашката! Печелиш още една допълнителна бира :beer:
Alexandar Petkov
Medical University
Pleven
aap

Postby iliev » 21 May 2009, 16:10

Благодаря, супер! :Yahoo!:

Ама къде са другите, да направим цяла каса направо. :D
Luchesar V. ILIEV
iliev

Return to Обща дискусия