[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
BREN forums • View topic - 3-та bg.acad среща: ПРОГРАМА

3-та bg.acad среща: ПРОГРАМА

Традиционните срещи на bg.acad, както и всички други

Moderator: atanas

Re: 3-та bg.acad среща: ПРОГРАМА

Postby atanas » 22 Oct 2009, 21:26

Хайде утре в петък (аз мога след 13.30) да направим някаква конференция за да се уточним. Освен това ми се иска да доразвием идеята на Станислав и да се обединим администраторите на ВУЗ-овете (клиентите на акад) в страната, така че общата ни позиция да се чува. Това може да стане под някаква форма, която вие можете да предложите. Нямаме ли единна гледна точка - всичко се обрича. Има доста неясни неща между нас, които си струва да се изяснят.
AE51 2A62 FCBE 5E15 C19F 56CD ECC5 2186 0455 9912
atanas
Global Moderator

Postby vesso » 22 Oct 2009, 21:50

Подкрепям напълно Наско в желанието му за провеждане на подобна виртуална конференция. За жалост, точно утре следобяд съм малко възпрепятстван и мога да се включа в конферентна линия след 18:00. Трябва да участвам в семинар за Монте Карло методи с гости от чужбина и просто няма как да направя никакъв компромис с времето.

Според мен най-удачната форма е стая в някой Jabber сървър. Аз имам предвид два, вие можете да предлагате и други, а според мен всеки може да си направи някъде JID (регистрация на Jabber ID), ако вече няма. Софтуер има колкото искате.
vesso

Postby iliev » 22 Oct 2009, 22:18

Наско се вдъхнови от тестовете, които правихме тая вечер с EVO, Openmeetings и Скайп. Аз лично предпочитам видео, но и аудио е ОК.
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby vesso » 22 Oct 2009, 22:25

Тази работа с аудио и видео е за мениджъри:) Оставете тези неща. След подобна рядко някой си спомня какво е казано, видяно и говорено, а и да запишем видео и аудио потоците, кой ще ги превърта после да ги преглежда и прослушва. Най-добре е текстова конферентна линия, за да може след това всичко да го имаме записано и годно за анализ. Така, че Jabber е най-доброто решение. Ако искате, ще го пуснем на наш сървър, ще запишем всичко казано в "стаята" и после ще си го получите на текстов файл.
vesso

Postby iliev » 22 Oct 2009, 23:43

Нормално на подобни срещи един или дори повече хора водят бележки. Така или иначе, както никой няма да преглежда и прослушва час(ове) видео и аудио, също никой няма да чете километрични логове от чат. Дори тук във форумите има недоволство, че много се пише.

Освен това, от една среща аз бих очаквал да има някакви конкретни резултати: действия или поне насоки за по-нататъшен размисъл. Като цяло смятам, че среща на живо > видеоконферентна връзка > аудиоконферетна връзка > чат > форум > електронна поща. Съгласен съм, че чатът е минимално необходим за една среща -- форумите определено не вършат работа за постигане на решения -- но това е наистина минимум.

Разбира се, всеки има право на своето мнение, и сигурно също разумни основания. Така че, ако мнозинството предпочита чат, нека да е чат. Впрочем, не е без значение колко човека биха участвали. Ако са повече от 10 човека, не е много реалистично да се мисли за А/В конферентна връзка. Само, че ми е трудно да си представя и такъв чат... Освен нещо в стил IRC. :)
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby spasov » 23 Oct 2009, 11:42

vesso wrote: Тази работа с аудио и видео е за мениджъри:) ...

Веско, нали се пробваме да се правим на мениджъри ;)
Аз съм бавен словослагател (typist), а и ми се струва, че до известна степен при гласовата реч, хората се изчакват един друг, докато при текстово комуникиране всеки пише и става голяма бъркотия, трудно се проследява кой какво точно и кога го е казал.
Снощи опитахме няколко човека да направим аудио-видео конферетна връзка и впечатленията, разбира се, са смесени ... Все пак ми се струва, че аудио-визуалната комуникация е правилния път и колкото по-скоро създадем практика, толкова по-добре.
Има много инструменти и е добре за в бъдеще да се тестват и да се напишат кратки инструкции, за да се улеснят потребителите.
Засега стигнахме до извода, че за аудио Skype е най-доброто средство. Тъжно, но факт!
Инак и аз съм на мнение, че за това, което дискутираме е редно е да се направи протокол, за да се обобщи темата и резултата от разговора. Този протокол (ако е необходимо) ще се обсъди в текстов вид (може и в jabber), и ако някой има да добави нещо - ще го добави в писмен вид - за протокола.

За съжаление аз днес следобеда съм на родителска, а по-късно на рожден ден, така че ще ми е невъзможно да се включа. Събота, неделя мога, но най-разумно ми се вижда в понеделник (26.10.2009) вечер. Още повече, че през деня се очаква да има някакви новини около свързаността.
spasov
Administrator

Postby atanas » 23 Oct 2009, 13:17

Аз за понеделник, 26.10.2009 съм ОК през целия ден, ама дайте да решим часа по-отранко.
AE51 2A62 FCBE 5E15 C19F 56CD ECC5 2186 0455 9912
atanas
Global Moderator

Postby aap » 23 Oct 2009, 20:10

В понеделник 26.10.09 също съм ОК. Проблема, е че мога да остана до някое време не много късно, понеже на следния ден в 2 сутринта потеглям на път. Все пак до към 10 вечерта мисля да съм на линия, така че ще е хубаво по от раничко да изберем един час.
Alexandar Petkov
Medical University
Pleven
aap

Postby spasov » 26 Oct 2009, 16:50

За съжаление, както се и очакваше, и днес няма резултат по отношение на някакво разрешение за по-голям капацитет. Не знам дали има смисъл да насрочваме разговор за по-късно днес. По-скоро не.
spasov
Administrator

Previous

Return to Срещи на общността