[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
BREN forums • View topic - Промяна в политиката за регистрация на нови потребители

Промяна в политиката за регистрация на нови потребители

Споделете вашите идеи относно форумите, и вижте какво ново се случва в тях

Промяна в политиката за регистрация на нови потребители

Postby iliev » 13 Mar 2009, 01:46

От днес, 13 март 2009, вече няма да се изисква потвърждаване на заявките за регистриране на нови потребители от администратор на форумите. Достатъчно ще бъде само стандартното потвърждаване от потребителя чрез и-мейл адреса, представен при регистрацията.
Luchesar V. ILIEV
iliev

Re: Промяна в политиката за регистрация на нови потребители

Postby iliev » 07 May 2009, 17:18

Привет,

Отново е активирано потвърждаване на регистрациите от администратор, докато се въведе нова captcha или друга подобна система за отсяване на автоматичните и/или спам регистрации, които за съжаление в последно време се увеличиха значително (средно по 5-10 на ден).

Извиняваме се за създаденото неудобство, и се надяваме, че в скоро време ще върнем по-свободния режим на регистрация.

П.С. Ако някой има опит с конкретна анти-бот/анти-спам система за phpBB3, би било много хубаво да я сподели -- 10х!

Сърдечни поздрави,
Лъчезар
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby iliev » 07 May 2009, 19:09

Всъщност, доста бързо успяхме да въведем нова система. :Yahoo!:

При регистрация вече се използва reCAPTCHA вместо стандартната GD-базирана CAPTCHA на phpBB3. Надяваме се, че освен спиране на автоматизираните спам регистрации, това ще бъде по-удобно и за "нормалните" потребители. :)

Във връзка с тази промяна, отново единствено се изисква потвърждение на e-mail адреса от новорегистрираните потребители. ;)

П.С. Повече информация за reCAPTCHA можете да прочетете на страницата в Wikipedia.
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby kalin » 07 May 2009, 22:28

Аз на 2 мои форума успешно приложих следния елементарен номер:

Прави се допълнително поле в потребителските профили, вид - число
Дава му се максимална и минимална стойност 681
Дали да се показва в профилите - не
Дали да е задължително при регистрация - да
Име на полето при регистрация - "Кога е създадена България"

:D

На единия форум спря всички ботове, на другия почти всички (явно са ме намерили различни фамилии гадинки :D )
www.napred.bg - Българската търсачка
kalin

Postby peter » 03 Oct 2009, 16:09

Подобно решение направих и на http://starcraft2bg.net/forum/ като там въпросът е:
Спамер ли си?
Моля сериозните потребители да отговорят отрицателно :)

Хитрото (или поне аз си мисля така :D ) е това, че сайта приема всяка стойност на полето, която е два символа ;)

Има регистрирани ХОРА, които са отговорили с "да", но НИТО един бот :)
peter

Postby iliev » 03 Oct 2009, 16:36

peter wrote:Подобно решение направих и на http://starcraft2bg.net/forum/ като там въпросът е:
Спамер ли си?
Моля сериозните потребители да отговорят отрицателно :)

Хитрото (или поне аз си мисля така :D ) е това, че сайта приема всяка стойност на полето, която е два символа ;)

Има регистрирани ХОРА, които са отговорили с "да", но НИТО един бот :)

Вярно е, че напоследък се появяват единични потребители, които публикуват спам (или се канят, изглежда, да го правят, съдейки по зловредните адреси в подписите им), очевидно след като са преминали през reCAPTCHA успешно. Според мен обаче, те не са ботове, ами са си "обикновени" спамери: дали по принцип им е такъв бизнес модела, или пък просто покрай автоматичните разпращания работят "ръчно" с по-защитените сайтове -- не знам. Срещу тях май единственото решение е също така "ръчна" борба (е, с помощни средства, разбира се: като задължителното модериране на нови потребители, блокиране на определени думи в съобщенията, ограничаване на максималния брой линкове или използвани цветове и т.н.) :)
Luchesar V. ILIEV
iliev

Return to Коментари и съобщения