[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
BREN forums • View topic - [MAP] Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPSr

[MAP] Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPSr

Пътешествия, туризъм, навигация

Moderators: atanas, vedrin

[MAP] Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPSr

Postby vedrin » 31 Mar 2009, 10:37

BGtopoVJ :: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPSr http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index.html

BGtopoVJ :: Общо описание http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index.html#section1

BGtopoVJ :: Последна версия v2.00, 11 август 2009 г.

BGtopoVJ :: Изтегляне

Архивирана версия за инсталиране в Garmin™ MapSource®:
BGtopoVJ @ Пловдивски Университет

Архив с всички листове от картата:
BGtopoVJ @ Пловдивски Университет

BGtopoVJ :: История на промените http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index.html#section3

BGtopoVJ :: Технически данни http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index.html#section4

BGtopoVJ :: Упътване за работа с картата http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index.html#section5
--
Vedrin Jeliazkov
vedrin

Re: [MAP] Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPSr

Postby garmingps » 31 Mar 2009, 14:41

Здравейте г-н Ведрин,

Радвам се че се регистрирах в този форум и пожелавам от сърце успех на вас и на всички участници в него :) Проекта който сте започнал е много интересен и съм убеден, че ще има голяма популярност в бъдеще. :good: И така първият ми въпрос към вас е дали сте мислил да съчетаете във векторно-растерните карти, които сте направил, рутиращи пътища и дали програмата Mаpwell позволява такова нещо? Идеята за въпроса ми дойде след като прочетох за издаването на нов вид карти на Garmin за Великобритани - GB Discoverer - http://www.gpspassion.com/forumsen/topi ... _ID=119670, явно провокирани от програмите Mapwell и Moagu!

Поздрави,
garmingps
garmingps

Postby vedrin » 31 Mar 2009, 15:18

garmingps wrote:Здравейте г-н Ведрин,

Радвам се че се регистрирах в този форум и пожелавам от сърце успех на вас и на всички участници в него :) Проекта който сте започнал е много интересен и съм убеден, че ще има голяма популярност в бъдеще. :good: И така първият ми въпрос към вас е дали сте мислил да съчетаете във векторно-растерните карти, които сте направил, рутиращи пътища и дали програмата Mаpwell позволява такова нещо? Идеята за въпроса ми дойде след като прочетох за издаването на нов вид карти на Garmin за Великобритани - GB Discoverer - http://www.gpspassion.com/forumsen/topi ... _ID=119670, явно провокирани от програмите Mapwell и Moagu!

Поздрави,
garmingps

Здравейте garmingps,

Благодаря за топлите думи!

Накратко по въпросите:

- засега не предвиждам добавяне на routing функции, тъй като вече съществуват и се предлагат доста добри решения за територията на България, които задоволяват тази потребност на приемлива цена и продължават да се развиват по отношение на степен на покритие и точност; по принцип е възможно да се ползва някое от тези решения заради неговата routing функция, като същевременно се визуализира топографската карта върху него;

- Mapwel засега не поддържа routing функции, но има вероятност в бъдеще да се развие и в тази посока; това може да е свързано и с увеличаване на цената му обаче; повече подробности на тази тема могат да бъдат открити в този форум:

http://tech.groups.yahoo.com/group/mapwel/

Най-последното споменаване на темата е в тази нишка (има и други предишни):

http://tech.groups.yahoo.com/group/mapwel/message/962

- по принцип би било възможно да се въведат "overlaid routable roads" и директно в TOPO картата, когато евентуално Mapwel започне да поддържа подобна функционалност и ако се намери надежден източник за данните при приемливи условия, както и достатъчно ентусиасти, които да ги обработят :)

Сърдечни поздрави,
Ведрин
--
Vedrin Jeliazkov
vedrin

Postby vedrin » 08 May 2009, 15:09

Здравейте,

По случай деня на Европа (9 май) имам удоволствието да ви съобщя че е готова новата версия на BGtopoVJ. Промените включват:

>>> v1.01 (8 май 2009 г.) <<<

• отстранени грешки в калибрирането;
• намален брой tiles;
• намален размер на архивите;
• четвърта публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.4).

Освен подобренията в картата, направих и някои промени в JavaScript и Cascading Style Sheets на уеб сайта, за по-добра съвместимост с вече масово разпространявания чрез Microsoft Update Internet Explorer 8:

http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

Поздрави,
Ведрин
--
Vedrin Jeliazkov
vedrin

Postby vedrin » 24 May 2009, 16:39

Здравейте,

По случай денят на българската просвета и култура и на славянската писменост (24 май) имам удоволствието да ви съобщя, че е готова новата версия на BGtopoVJ (v1.10). Промените включват:

>>> v1.10 (22 май 2009 г.) <<<

• добавени 193 картни листа за района на Беломорска Тракия и Македония;
• подобрено цветопредаване на лист K-35-043-4 (Айтос);
• подобрено цветопредаване на лист K-35-065-4 (Тополовград);
• подобрено цветопредаване на лист K-35-089-1 (Ивайловград);
• пета публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.5), GMapTool (v043) и cGPSmapper (v0098c).

Освен подобренията в картата е добавено и ново помощно съдържание на уеб сайта.

Поздрави,
Ведрин
--
Vedrin Jeliazkov
vedrin

Postby vedrin » 11 Aug 2009, 19:22

Здравейте,

Имам удоволствието да ви съобщя, че е готова новата версия на BGtopoVJ (v2.00). Промените включват:

>>> BGtopoVJ-v2.00 (11 август 2009 г.) <<<

• въведена нова цветна палитра (16 цвята);
• приложен despeckle филтър върху входните растерни изображения;
• намален с около 8% обем на картата;
• повишена скорост на опресняване вследствие на намалената сложност на картата;
• подобрено калибриране;
• отстранени проблеми с визуализацията в близост до ръбовете на някои картни листове;
• добавена поддръжка за нощна цветова схема;
• въведено подобрено номериране на частите от един картен лист;
• добавена възможност за подробен преглед на отделни картни листове в Web сайта на картата;
• обновено описание на последователността от стъпки в разработването на BGtopoVJ;
• шеста публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.8), GMapTool (v044) и cGPSmapper (v0098g).

Сърдечни поздрави,
Ведрин
--
Vedrin Jeliazkov
vedrin

Postby vgd » 19 Sep 2009, 18:11

Така! И аз вече си имам Garmin GPSMAP 60CSx. :D По съвет на Ведрин.

Турих BGTopoVJ. Първоначално се яви един неприятен ефект - MapSource се отгърмяваше мощно, когато правех зум насам-натам. :x После като го стартирам пак и той много държи да продължи от същото място и същото увеличение и отново БУМ! и.т.н. Тъй като не съм от хората, дето презглава слагат нови версии, това беше на в. 6.13, която дойде с играчката. Наско ме посъветва да изтегля новата 6.15 и аз я сложих. Видимо се оправи. :)

Е, още не съм я тествал картата в някой затънтен пущинак (където би била най-полезна), но и това ще стане. 8)
Vladimir Dimitrov
(IPP-BAS)
vgd

Postby desoto » 24 Sep 2009, 13:45

Здравейте!

Изтеглих архива с листовете на картите. Но всички листове са с разширение .img.
Как да ги отворя?
С daemon tools не става.
desoto

Postby vedrin » 24 Sep 2009, 14:18

desoto wrote:Здравейте!

Изтеглих архива с листовете на картите. Но всички листове са с разширение .img.
Как да ги отворя?
С daemon tools не става.

Съществуват два различни архива:

1) Архивирана версия за инсталиране в Garmin™ MapSource®: съдържа install.bat скрипт за инсталиране на картата в Garmin™ MapSource®;

2) Архив с всички листове от картата: съдържа само IMG файлове, по един за всеки лист от картата.

Ако сте изтеглил (1) изпълнете install.bat (разбира се, трябва да имате предварително инсталиран вече Garmin™ MapSource®). Ако сте изтеглил (2) можете:

-- да заредите отделен IMG директно в уреда, като го преименувате по подходящ начин (например за някои уреди името е GMAPSUPP.IMG);

-- да комбинирате няколко IMG в един общ IMG файл, например с помощта на безплатната програма MapUpload (тази програма позволява също и добавянето на нови карти към вече наличните в уреда).

Добре е да си направите backup на наличните в уреда карти (ако има такива) преди да пробвате да инсталирате нови.
--
Vedrin Jeliazkov
vedrin

Return to Баирбудали