[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
BREN forums • View topic - Рила: Паничеще - Скакавишки водопад - Рилски езера

Рила: Паничеще - Скакавишки водопад - Рилски езера

Пътешествия, туризъм, навигация

Moderators: atanas, vedrin

Рила: Паничеще - Скакавишки водопад - Рилски езера

Postby mshopov » 19 Aug 2009, 21:50

Здравейте и от мен, (Лъчо приемам критиката :$ наистина никакъв ме няма във форума)

Миналата седмица (8-9 август) направихме двудневен преход в района на Рилските езера (снимки) и в (google photos). Идеята беше да следваме горе-долу маршрута публикуван тук. Метеоролозите малко ни объркаха плановете като ни предупреждаваха за бури и лошо време и затова изоставихме първоначалната идея да сме за 3 дни с палатки. От хижите в района успяхме да си запазим места само в х.Скакавица, останалите бяха пълни за седмица напред.

Тръгнахме от Пловдив с автобуса за Благоевград в 7:30. В Интернет беше публикувано, че минава през Сапарева баня, но на място ни изненадаха, че вече не минава от там затова отидохме до Дупница. От дупница за Сапарева баня тръгват автобуси през 30 мин. Понеже стигнахме по-късно от предвиденото в Сапарева баня решихме да не тръгваме пеша от там, както е описано в маршрута, а да ползваме маршрутка до х.Пионерска (в подножието на лифта), но я бяхме изпуснали за малко. За щастие един доста приятен таксиметров шофьор ни качи нагоре за по 4лв. на човек (иначе курса му до лифта е 20лв). Остави ни на един разклон малко преди х.Пионерска и оттам след 20-тина минути излязохме на пътеката описана в маршрута. Отидохме в х.Скакавица, където оставихме част от багажа и решихме да се пробваме да стигнем още същия ден до езерата. За жалост като изкачихме билото над пистата на Скакавица и времето се замъгли и решихме да се върнем и да разгледаме само Скакавишкия водопад първия ден.
На втория ден тръгнахме рано и успяхме да направим обиколка на циркуса на езерата, да слезем с лифта и да стигнем в Дупница преди 15:00 в колкото часа тръгваше последния автобус за Пловдив.

За наша радост предупрежденията за лошо време беше намалила малко броя на хората горе, макар отново да се разминавахме с огромни групи от хора прииждащи от лифта. Имаше и гледка на хора по джапанки с бира и цигара които на висок глас обясняваха по телефона "... ми кво да правя сега, на езерата съм да видя за какво става въпрос ..." :) Цените за лифта иначе от това което видяхме на място са 10лв в едната посока и 15лв в двете.

Ако се пътува от Пловдив с автобус два дни са малко, прекалено набързо мина всичко и накрая пътя с автобус беше повече от половината от времето, но както се казва следващия път повече. ;)
mshopov

Re: Рила: Паничеще - Скакавишки водопад - Рилски езера

Postby kalin » 19 Nov 2009, 09:46

Това ми е една от любимите пътеки в Рила :)

Цената на лифта септември беше 10 лева в едната посока, което си е истински обир :D (пеша се качва човек за час и половина добро темпо)
www.napred.bg - Българската търсачка
kalin

Return to Баирбудали