[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EET/2.0/no DST' instead
BREN forums • View topic - Какво е маркетинга?...

Какво е маркетинга?...

За всичко, което не е намерило място в други форуми

Какво е маркетинга?...

Postby iliev » 15 Sep 2009, 18:44

Хората често ме питат за разбираемо обяснение на това какво е маркетинг. Може би следните аналогии ще им помогнат да си изяснят понятието...

• На парти виждате красив млад мъж. Отивате при него и му казвате: "Аз съм фантастична в леглото."
    Това е директен маркетинг.

• Вие сте на парти с приятели, и виждате красив млад мъж. Един от вашите приятели отива при него, и, сочейки към вас, казва: "Тя е фантастична в леглото."
    Това е реклама.

• На парти виждате красив млад мъж. Отивате при него, и искате телефонния му номер. На следващия ден му звъните, и казвате: "Здравей. Аз съм фантастична в леглото."
    Това е телемаркетинг.

• Вие сте на парти, и виждате красив млад мъж. Поизправяте се, оправяте тоалета си, и пристъпвате бавно към него. Сипвате му чаша питие, подавате му я, и с репликата "Може ли?" изглаждате гънките по неговата вратовръзка, докосвайки леко с тяло ръката му. След което небрежно подхвърляте: "Между другото, аз съм фантастична в леглото."
    Това е връзки с обществеността.

• Вие сте на парти, и виждате красив млад мъж. Той се приближава към вас и казва: "Чух, че сте фантастична в леглото."
    Това е разпознаване на марката.

• Вие сте на парти, и вждате красив млад мъж. Убеждавате го да се прибере вкъщи с вашата приятелка.
    Това е представител по продажбите.

• Вашата приятелка не може да го задоволи, така че се обажда на вас.
    Това е техническа поддръжка.

• Вие сте на път към организирано парти, когато осъзнавате, че в къщите, покрай които минавате, би трябвало да има красиви млади мъже. И така, покатервате се на покрива на една от тях, разположена по-централно, и започвате да крещите с пълно гърло: "Аз съм фантастична в леглото!"
    Това е СПАМ.

Luchesar V. ILIEV
iliev

Return to Обща дискусия