[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 945: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
BREN forums • View topic - За патриотизма и емиграцията...

За патриотизма и емиграцията...

За всичко, което не е намерило място в други форуми

За патриотизма и емиграцията...

Postby iliev » 20 Oct 2009, 17:05

Въпреки, че не споделям съвсем всичко в него, този коментар все пак казва доста точно някои неща... :(

чиче Пешо wrote:Братя,хващайте пътя,доде е време - в Европа такива неща НЯМА !България отдавна не е това,което беше - тя сега е на мутрите,които всъщност са синовете и щерките и внуците на бившите управляващи - МАЗНИТЕ КОМУНИСТИ.Емигрирайте без угризения,не хабете живота си за изгубена кауза - стоейки там,само им правите живота по - красив и лесен,а вашият става по-мизерен и труден!Все ще се намери място за вас в широкия свят....
Знам че звучи грозно и АНТИПАТРИОТИЧНО,но е истина - тази държава ви ОГРАБВА най-брутално.Какво е РОДИНАТА ако не е място,където си спокоен и уверен,място,което наричаш"дом"...
Тази страна отдавна не е ДОМ на много БЪЛГАРИ.
ТЪЖНО , но ВЯРНО !!!

Уоу wrote:До коментар [#2] от "чиче Пешо":

Ха, ха, ха. А ти емигрира ли?

чичо Пешо wrote:До коментар [#6] от "Уоу":

Вънка съм братче,горчиво ми е малко дето напуснах "Родината",ама пък поне знам че децата ми няма да учат кой е Азис и с какво е допринесъл за развиването на родната "естрада"...
А,и още нещо - няма нито такива пътища,нито винетки...

Поводът са винетките по "лунните пътища" оставени ни в наследство от Братко и Батко, но това е дори един от най-белите кахъри.
Ref: http://dnevnik.bg/mms_novini/2009/10/13 ... nahalstvo/
Luchesar V. ILIEV
iliev

Re: За патриотизма и емиграцията...

Postby iliev » 20 Oct 2009, 17:18

чиче Пешо wrote:Емигрирайте без угризения,не хабете живота си за изгубена кауза - стоейки там,само им правите живота по - красив и лесен,а вашият става по-мизерен и труден!

Всъщност, това бяха ключовите думи... "Не хабете живота си за изгубена кауза...", "...само им правите живота по-красив и лесен..." Чувал съм тези думи и преди, но май едва сега осъзнавам колко всъщност са точни. Защото, дори "борейки" се със системата, ние всъщност я легитимираме.
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby atanas » 20 Oct 2009, 20:54

Зависи как дефинираш "да си хабиш живота". Зависи също и как реагираш на несгодите. Зависи също и от това какво те прави щастлив.
AE51 2A62 FCBE 5E15 C19F 56CD ECC5 2186 0455 9912
atanas
Global Moderator

Postby iliev » 20 Oct 2009, 20:57

atanas wrote:Зависи как дефинираш "да си хабиш живота". Зависи също и как реагираш на несгодите. Зависи също и от това какво те прави щастлив.

Да, всичко на тоя свят е относително. А ти как ги разбираш тези неща? ;)
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby atanas » 20 Oct 2009, 21:30

Който обича живота си, ще го изгуби; и който мрази живота си на този свят, ще го запази за вечен живот.
Йоан 12:25

...
Ами Лъчо какво да ти кажа или добавя. Аз по принцип не съм материален тип и много повече ценя отношението и вътрешната си хармония отколкото парите. Хората, които познавам и останаха в D обичаха новите стоки, обичаха да консумират благата за западния свят и продължават да им се радват. Аз нямам техните финансови възможности тук, но в интерес на истината нито ден не съм съжалявал, че съм се върнал в България (съвсем искренно). Живота ми в Есен беше супер скучен и еднообразен. Всичко беше планирано с години напред - празници, отпуска, заплата, 13-та заплата, покупка на фотоапарат, наем на кола... остави - не е за мен това.

За несгодите мога да ти кажа как ги разбирам напоследък... Гневях се супер много на некадърни управници в ПУ, в течение сте - писал съм и тук. Преди няколко дена прочетох едни текстове написани от един американски мисионер по тази тема. Той пишеше, че ако не простиш греховете на хората около теб, то ти ги трупаш върху себе си и повтаряш грешките им. Адски трудно е, но ако погледнеш под този ъгъл и простиш на .... знаеш кои ще се почустваш невероятно леко, истина ти казвам. Горките хора са затънали много повече от теб и това, че в момента имат власт и пари не означава нищо, бъди сигурен че по този начин те ще ги загубят много скоро, ако не се променят.

Относно това да си щастлив... Щастието според мен е фунция на ценностната ти система и е изцяло духовно и няма нищо общо с материалните неща. Ако ти в момента не си щастлив, няма да си и ако отпред пред ИПОИ те чака един джип от мечтите ти...

... това е от мен, аз си мисля че в такива трудни моменти по-скоро трябва да работим върху собствените си схващания за живота, отколкото да се борим с вятъра.
AE51 2A62 FCBE 5E15 C19F 56CD ECC5 2186 0455 9912
atanas
Global Moderator

Postby iliev » 20 Oct 2009, 21:40

atanas wrote:Ами Лъчо какво да ти кажа или добавя...

Разбирам те добре, Наско. Боя се, обаче, че явно аз оставям погрешно впечатление, та ще е хубаво да опиша също какво си мисля... Но по-скоро като се прибера вкъщи, май ще е, че инак рискувам да си ходя пеша, а вече не им е сезона на 7-километровите разходки. :D
Luchesar V. ILIEV
iliev

Postby hope » 18 Dec 2009, 15:46

Напускането на страната е безотговорност към тези, които оставяш тук - и най-вече родителите. Защото един ден няма да има кой да им отвори вратата, а те ще ти казват по телефона, че се радват, че ти си щастлив. И ще го казват искрено. Ако се почувстваш добре след такъв разговор, значи наистина си "тъпо копеУе".
Надежда Иринкова
Шуменски университет
hope

Return to Обща дискусия